Weronika Draus

***SPACIOUS HEAD AVAILABLE***

Inspirację mojej pracy dyplomowej stanowi idea spojrzenia na ciało jako przestrzeni, którą zamieszkujemy. W tej kolekcji chciałam przedstawić tego konsekwencje, pokazać jak na ciele przechodzącym z rąk do rąk pojawiają się ślady, znamiona i cechy odzwierciedlające osobowość kolejnego lokatora. Ubrania wiszą i oplatają ciało jak druga skóra nieumiejętnie dopasowana do sylwetki.

(ur. 1993)
Studia: projektowanie ubioru na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w latach 2013–2018. Stypendium Rektora ASP dla najlepszych studentów (2017/18). Zajmuje się projektowaniem mody, ubioru i tkanin. Staż w markach Andrea Ayala Closa w Barcelonie (lipiec – wrzesień 2014) i Alexander Wang w Nowym Jorku (wrzesień 2015 – marzec 2016). Nagroda „Vogue Polska” za najlepszą pracę dyplomową. Fotografie projektowanych ubrań i kostiumów zostały opublikowane w magazynach „Vogue Polska”, „K Mag”, „Sezon”, „Zwykłe Życie”.